Obsah: Nesportovní povídky

Nesportovní povídky   / Jaroslav Žák  ; dosl. Marie Krulichová          . - Praha: Chvojkovo nakladatelství, 2001  . - 246 s. ; 21 cm        ISBN 80-86183-29-7  : Kč∼169, 00

Soubor tří povídek, v nichž se autor na rozdíl od většiny své tvorby věnuje metafyzickým problémům, tajemným silám a fenoménu lidské víry.
Uvedené prózy spadají do posledního autorova tvůrčího období z poloviny padesátých let, kdy nemohl publikovat a kdy využil své rozsáhlé znalosti a vzpomínky ze sportovní činnosti poněkud jiným způsobem než v dosavadním díle. Žák ve svých povídkách (Tajemství domovníka Jaroslava, Létající mnich, Vojtíšek) převyprávěl myšlenky francouzského filozofa Henri Bergsona, od něhož převzal zájem o záhady života a smrti, o smysl lidské existence i o tajemný svět parapsychologie, stejně osobitým humorným stylem jako své ostatní knihy.
Upravil: ota61, pan.Kchiu
Zdroj: www.mlp.cz