Obsah: Ani párem volů

Zachary touží opustit rodný statek. Má plné zuby přehnané ochrany ze strany svého dědečka. Dřív, než tak učiní, zaútočí na usedlost horda démonů, a idylka venkovského života se bortí. To, co Zachary doposud pokládal za sny, se ukáže být pravdou. Svět Leberion je pouhou kapkou v moři ponuré equízianské říše. Následkem rodinných vazeb se mladý Zachary ocitne na dvoře císaře Urvala, v ohnisku intrik, řevnivosti a zášti. Aby se v tom marastu neutopil, vypomáhá si tím, co zná z domova. Přinutili ho být vojákem, ale on dál přemýšlí jako sedlák. Jeho jednání je chápáno jako hloupé, nebo provokativní, ale Zachary trvá na svém. Je přesvědčený, že prověřené zásady správného hospodáře jsou platné v širším rámci než při prostém obdělávání půdy. Plevel je nutno ničit i s kořeny. Před setím je nezbytné pole poorat. Škodnou je třeba zabít.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024