Obsah: V Krvavém pásu

3. kniha v sérii UTSS Salamis.
NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ ZAVEDE POSÁDKU UTSS SALAMIS AŽ DO SAMOTNÉHO KRVAVÉHO PÁSU.

Když se v lidmi kolonizované části vesmíru objeví mimozemská loď s nabídkou spojenectví, válka s Korzáry nečekaně vstoupí do úplně nové fáze.

První diplomatická schůzka má proběhnout na jihoamerické rafinerii v Cinturón de Sangre, asteroidovém pásu s tak bohatou zásobou transolaritu, že si místní stanice může dovolit ten nejsilnější ochranný štít, jaký kdy lidstvo vytvořilo. Obranou stanice je spolu s vlajkovou lodí jihoamerické flotily navíc pověřena i UTSS Salamis, jejíž přítomnost si cizinci výslovně vyžádali.

Mohou jim však lidé věřit, když první mimozemský kontakt skončil nevyhlášenou válkou? A kolik důvěry jsou potenciální spojenci ochotní vložit v lidstvo, když je poslední roky napadají pozemské lodě a implantáty ovládaní lidští mariňáci? A pak jsou tu samozřejmě i samotní Korzáři, jimž se vidina takového spojenectví ani v nejmenším nezamlouvá a kteří nemíní zůstat stranou.

O dalším směřování války s Korzáry se rozhodne v Krvavém pásu.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024