Obsah: Kamenné stádo

Třetí a poslední soubor pohádek s názvem " Kamenné stádo" vychází k výročí 110 let od narození autora - spisovatele Jaroslava Janoucha (1903 - 1970). Po knihách Kouzelný bubínek a Čarovné housličky přináší soubor Kamenné stádo dalších šest dějově bohatých pohádek. Tři ze šesti pohádek tohoto výboru byli inspirovány místopisnými názvy. (Čertova skála, Kamenné stádo, Pavoučí skála. ) Proč hloupý čert vyhraje, lakomý sedlák je spravedlivě potrestán a v pohádce Kamenné stádo je zakletý pasáček Kolda vysvobozen? Kdo nakonec pomůže v dramatické výpravné pohádce ševci Machoulemu před nespravedlivým trestem? Budou to trpaslíčci, nebo jeho kozel? Podaří se princi Milošovi překonat všechny nástrahy kouzelníka Krakomola a vysvobodí princeznu Mydlinku? To všechno se děti dozvíte v této knížce, kterou bohatě barevně ilustrovala režisérka a výtvarnice animovaných filmů Nina Čampulková.
Nakladatel: Praha 2013
Vytvořil: pan.Kchiu