Obsah: Do každé kapsy

153. kniha v sérii Čtyřlístek.
Fifinka čte dopis od dětí - na táboře se jim ztrácejí véci, děti se podezírají navzájem. Kdyby přijel Čtyřlístek na besedu... Myšpulína napadne, že si nechají ukrást UMÍKa. Čtyřlístek se vydá na tábor. Myšpulín dětem předvádí, jak malá krabička UMÍK - Univerzální MIniroboteK umí spoustu věcí: otevřít konzervu laserovým otvírákem a pak ohřát mikrovlnami, porazit strom, naštípat na polínka a zapálit z nich oheň a vysbírat poházené hřebíky. Děti žasnou. Kuchařka volá táborníky k obědu, Mypulín zanechá schválně UMÍKa na pasece, ochrání se sám. Po vydatném obědě si jde Čtyřlístek schrupnout do stanu. Náhle se ozve řev UMÍKa "Ukradli mě! Chyťte zloděje! " Než se Čtyřlístek vyhrabe ze stanu, zloděj prchne a nechá UMÍka ležet na zemi. Zase tedy nevědí kdo krade. UMÍK má ale zabudovanou kameru, na které je zachycena straka zlodějka. Fifinka si všimne, kde straka hnízdí, Myšpulín s Pinďou vylezou na strom a vyberou nakradené věci z hnízda straky. Děti mají radost, vrací se jim ztracené věci. Bobík vyfotí šťastné shledání dětí se svými věcmi. Fotku potom dají na táborovou nástěnku k článku Zázračný UMÍk.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024