Obsah: Dort

151. kniha v sérii Čtyřlístek.
Kluci rozeslali dětem pozvánky, bude se slavit Fifinčin svátek. Myšpulín s Pinďou jsou na zahradě a aranžují květiny na stole. Váza je moc malá, tak skočí Pinďa domů pro větší, ve dveřích se ale srazí s Bobíkem, který právě nese velký dort. Dort přistane Fifince na hlavě, je zničený. Fifinka je smutná, další dort už nestihne udělat. Myšpulín nezoufá, dojde dort koupit. V obchodě vybere ten nejhezčí a největší a jde s ním domů, na přechodu ho srazí auto, protože přes dort neviděl červenou. Myšpulínovi ale přesto dort nespadne, po cestě se mu ale rozteče - byl polárkový. Myšpulín se vrací do cukrárny a vybere jiný dort. Myšpulín se blíží domů, ale náhle se objeví pes Haryk. Bobík odláká psa pomocí buřtů, Myšpulín dort zachrání. Čtyřlístek čeká na zahradě s dortem na stole na návštěvníky. Z hrušně spadne hruška přímo do dortu a dort se rozprskne. Fifinka je smutná, přicházejí první hosti. Naštěstí všechny děti napadlo přinést Fifince k svátku nějaký dort. Tohle je Fifinčin nejsladší svátek, celý stůl je plný dortů. Nikdo už nemůže, tak Bobík vystaví ceduli, že se koná veřejná ochutnávka dortů, všechny děti jsou zvány.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024