Obsah: Velké čarování

144. kniha v sérii Čtyřlístek.
Bobík a Pinďa sledují na tramvajové zastávce, jak se lidé tlačí do tramvaje a nepustí starého pána. Kluci se nabídnou, že dědovi pomůžou do příští tramvaje. Bobík zadrží nedočkavce a Pinďa pomáhá dědovi do schodů. Děda slibuje za odměnu tři přání. Doma to Čtyřlístek probírá. Fifinka by si přála dostat se do země za zrcadlem, jako Alenka. A opravdu, zrcadlem se dá projít, na druhé straně to vypadá úplně stejně, jenže zrcadlově obráceně. Když Čtyřlístek vyleze ze zrcadlového domečku, uvidí, že je v pohádce, všude je spousta nadpřirozených bytostí. Dům náhle zmizí a na jeho místě se objeví ukazatele k pohádkovým místům. K Bobíkovi se přikutálí koblížek, Bobík ho slupne a liška se zlobí, sníst ho měla přece ona. Dál potká Čtyřlístek dědka, který se snaží vytáhnout obrovskou řepu. Bobík-silák mu pomůže, jenomže dědek, babka, vnučka, pejsek a další jsou naštvaní, tahat řepu měli oni. Čtyřlístek před naštvaným pohádkovým davem uteče do dračí sluje. Tam Bobík přepere draka a vysvobodí princeznu, která si ale přála, aby ji vysvobodil princ. Objeví se čaroděj a pohádkové bytosti mu prozradí, že Čtyřlístek kazí pohádky. Čaroděj chce Čtyřlístek proměnit v kámen, jenomže Čtyřlístek unikne tím, že vysloví přání být zase doma. Fifinka si doma pročítá knihu pohádek, které jsou špatně - jak Bobík slupl koblížek, jak Bobík vytáhl řepu... Naštěstí má Čtyřlístek ještě třetí přání: Všechny změny v pohádce škrtnout. Knížka pohádek je zase v pořádku.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024