Obsah: Příšera z jezera

134. kniha v sérii Čtyřlístek.
Lída, Petr a Tomáš napíšou Čtyřlístku, že už si nevědí rady s lidmi, kteří ničí jezírko. Čtyřlístek se rozhodne k jezírku přijet a zjistit jak se věci mají. U jezírka je spousta turistů, kteří se ve vodě koupají sami i svá auta a dělají v chráněné přírodní rezervaci nepořádek. Čtyřlístek doma vymyslí pomstu. Z Bobíkových holínek a sádry vyrobí Fifinka tlapy, po kterých zůstávají stopy jako po jezerní příšeře. Pak ještě nahrají vytí sousedovic psa Broka. Další den ráno začne akce Čtyřlístku. Přijíždějí první výletníci a uvidí na pláži podivné stopy. Čtyřlístek pak předvede příšeru - z vody trčí dvě nafukovací kola a děsivá maska, Pinďa přitom pouští z reproduktoru strašlivé vytí. Lidé utíkají a slibují si, že k jezírku už nikdy nepáchnou. Čtyřlístek uklidí nepořádek a těší se, že to bude v rezervaci zase pěkné. Přijede však televizní štáb a chce natočit reportáž o příšeře, porazí přitom značku chráněné přírodní rezervace. Čtyřlístek znechuceně odchází.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024