Obsah: Ztracená pyramida

116. kniha v sérii Čtyřlístek.
Myšpulín se v knížce dočte o pyramidě, kterou ještě nikdo neobjevil, tak se Čtyřlístek vydá do Afriky pátrat. Místního Araba se ptají, kde je půjčovna aut. Člověk nerozumí, tak to musí Myšpulín s Pinďou předvést. Člověk je dovede k půjčovně velbloudů. Čtyřlístek si vypůjčí trojhrbého velblouda a vydává se na cestu pouští. Narazí na pyramidu, ta je už objevená a stojí se dlouhá fronta na prohlídku. Čtyřlístku se nechce čekat, tak jde dál pátrat. Uvidí pyramidu s lešením, když se ale přiblíží zjistí, že je o jen reklamní poutač k navštívení pyramid. Přijde písečná bouře a když se přežene, uvidí Čtyřlístek hned tři pyramidy vedle sebe. Čtyřlístek se na velbloudovi žene za pyramidami, ty se ale vůbec nepřibližují a nakonec zmizí - byla to fata morgána. Čtyřlístek se rozhodne zastavit se a nasvačit se. Pinďa si sedne na špičatý kámen, chce ho z písku vyndat, ten se ani nehne - je to vršek ztracené pyramidy. Čtyřlístek se rozhodne kus pyramidy vyhrabat, zbytek ale nechají archeologům. Čtyřlístek dostane vyznamenání od tamějšího vědce (možná ministra). Čtyřlístek by se chtěl podívat do své pyramidy. K pyramidě je odveze letadlo, lidé v řadě ale pokřikují na Čtyřlístek, aby nepředbíhal a postavil se na konec fronty. Čtyřlístek je smutný, příště až objeví pyramidu, nikomu o tom neřekne!
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.