Obsah: Ukradený pradědeček

1112. kniha v sérii Čtyřlístek.
Starý pán ukazuje, kde v seníku má zahrabané staré auto, které Čtyřlístku věnuje. Čtyřlístek ho ze sena vyhrabe, je to starý zaprášený dědeček automobil. Pinďa natočí motor klikou, motor naskočí a Pinďa odlétne. Čtyřlístek pak jede vesnicí a cestou se mu lidi posmívají. Myšpulín se rozhodne zajet s autem do myčky. Mechanici se jim nejdřív smějí, že auto je jen špína a po umytí z něj nezbude nic. Když ale projede auto myčkou, je nádhrně čisté a zachovalé a mechanici ho chtějí okamžitě odkoupit. Čtyřlístek odmítne a odjíždí domů, mechanici je na motorce sledují, chtějí zjistit, kde Čtyřlístek bydlí. Myšpulín v garáži namontuje do auta vysílač pro případ odcizení - blechu. Pinďa cosi maluje na spodek auta a Bobík zajistí garáž kvalitním zámkem. Večer přijdou mechanici, vysadí dveře od garáže a odjedou. Ráno se Čtyřlístek vydává pátrat po pradědečkovi ve svém autě. Myšpulín poslouchá signál z blechy. Vysílač se ale z pradědečka uvolnil a leží na cestě. Myšpulín si všimne starého auta, není ale jejich. Pán v autě se jich ptá, jestli taky jedou na sraz veteránů, tak Čtyřlístek napadne, že by zloději mohli být tam. Na srazu opravdu jsou mechanici s pradědečkem Čtyřlístku, ale vymlouvají se, že jim nikdo nemůže nějakou krádež dokázat. Fifinka s Pinďou obrátí pradědečka na bok a spodku auta se objeví červený nápis "Ukradené auto patří Čtyřlístku". Bobík s Myšpulínem chytnou zloděje, kteří chtějí utéct.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024