Obsah: Všichni za jednoho

72. kniha v sérii Čtyřlístek.
Fifinka uklízí chronoplán, Čtyřlístek se vydá odpočinout si do středověku. Ještě před přistáním ve 14. století se všichni převlečou do dobových šatů. Je noc a Čtyřlístek se jde najíst do Ďáblovy putyky. Všichni považují Čtyřlístek za kejklíře (špatně zvolené šaty) a hostinský zapírá, že by měl volný stůl. Bobík je nazlobený, začne ho pošťuchovat nějaký rytíř a středověkou češtinou se mu posmívá. Bobík se podívá do slovníku a začne všem středověce nadávat, rytíři meč sebere a praští s ním jeho a hostinského po hlavě. Rytíři z putyky se postaví všichni za jednoho, Myšpulín si ale magnetem jejich meče přitáhne a ty zapíchne na strop. Čtyřlístek se stolem zabarikáduje a hází po útočnících vajíčka, podráží jim nohy a mlátí je po hlavách. Když jsou všichni rytíři na zemi, Čtyřlístek z putyky uteče do chronoplánu. Odletí těsně před tím, než je stačí rytíř s hostinským dohonit. Čtyřlístek se dohodne, že teď si pojede odpočinout ke strejdovi na chatu.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024