Obsah: Sedlo a stáj

69. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek je na dostihových závodech. Myšpulín vsadil na Orlíka. Pinďovi uletí knoflík a padají mu kalhoty. Myšpulín jeden knoflík najde, Fifinka knoflík Pinďovi na kalhoty přišívá. Pinďa zaslechne sukovou dírou z jedné stáje, jak se dva chlapíci domlouvají na tom, že uspí Nováka, žokeje nejlepšího koně Orlíka, a přitom si vsadí všechny peníze na největšího konkurenta Drákulu. Před závody se koná ukázka odtučňovacích cviků, které provádějí chlapci v trenýrkách. Pinďa má na sobě taky jen trenýrky, tak ho trenér donutí cvičit s ostatními. Pinďa ale cvičí špatně, tak ho po chvíli trenér vykáže. Pinďa si všimne, jak si podvodník jde připít s Novákem (kofolou s uspávadlem). Pinďa Nováka chce varovat, podvodník ale Pinďu ze stáje vyhodí. Pinďa chce sledovat dění ve stáji okénkem, spadne ale do vozíku se senem. Pinďa se dostane do stájí a spatří ho podvodník. Pinďa před ním utíká, podvodník stoupne na hrábě a omdlí. Žokej Novák spí a na Orlíkovi nemá kdo jet. Chlap ze stájí navrhne, aby jel na Orlíkovi Pinďa. Pinďa souhlasí a podaří se mu s Orlíkem vyhrát první cenu. Podvodníci přišli o všechny peníze a nemají ani na autobus.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024