Obsah: Hledači pramenů

67. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek je na přednášce, kde slyší, že v Třeskoprskách bývaly minerální prameny. Fifince to připomene, že musí jít nakoupit minerálky. Když Čtyřlístek nese plné tašky lahví vody do zásoby, přemýšlí Fifinka o tom, že mají možná minerálku na zahradě. Myšpulín si vzpomene, že má knížku o hledání pramenů. Knížka je v zaseklém šuplíku, Bobíkovi se podaří zásuvku otevřít, zatáhne ale tak silně, že sám odletí a bouchne se o zeď. Myšpulín čte, že nejlepší bude virgule z lískové větve. Pinďa s Bobíkem ví, že lísky jsou v parku, vymlouvají se ale, že na lískáče chodí jiní. V parku pak ještě Bobík povídá o tom, že si musejí dát pozor na Kotála, hlídače, kterému každý uteče. Kotálův pes ale Čtyřlístek odhalí a Bobíkovi ukousne kalhoty. Pes Azor dovede Kotála k domečku Čtyřlístku, Čtyřlístek dělá jako nic a Kotál odchází s tím, že se asi spletl. Bobík naštěstí nebyl otočen zády, Azor měl totiž v hubě zadní část Bobíkových kalhot. Pinďa zkusí s virgulí hledat pramen, virgule ho ale dovede k náklaďáku s minerálkami co stojí před domkem. Pak zkusí hledat Bobík, virgule ho táhne do domku do sklepa, tam právě Fifinka ukládá nakoupené minerálky. Myšpulín ale najde pramen na zahradě. Bobík začne kopat. Fifinka přijde z domečku s tím, že neteče voda, kluci ale jásají, na zahradě vytryskl obrovský pramen. Čtyřlístek už plánuje, jak udělají z Třeskoprsk lázně. Pramen se ale rozvodní a strhne Čtyřlístek. Přijede auto "havárie vodovodní sítě" a ptá se, kde to prasklo. Čtyřlístek ho nasměruje proti proudu a obává se toho, že praskne, jak to doopravdy s tou havárií bylo.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024