Obsah: Ledový dům

65. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek se vydává tábořit na sněhu. Jdou kolem hájovny, hajný s manželkou je varují, že zmrznou a ať jdou radši na návštěvu na buchty. Čtyřlístek odmítá a jde dál, hajný se s manželkou vsází, že se Čtyřlístek na večeři vrátí do hájovny. Čtyřlístek najde vhodné místo pro táboření pod skalou a chce zapálit oheň, nikdo ale nemá sirky. Bobík nejdřív zkusí vykřesat jiskřičku z kamínků, podaří se mu jenom kamínky rozdrtit. Pinďu napadne rozdělat oheň třením dřívek, po indiánsku. Bobíkovi s Pinďou se povede navrtat led a vytryskne voda. Protože mají všichni hlad, spokojí se se studenou stravou. Bobík najde u své svačiny přibalenou krabičku se zápalkami a zajásá. Zápalky jsou jen tři. Myšpulín rozdělá oheň, Bobík ale zakopne a vyklopí kotlík se sněhem na čaj do ohně. Pak zapálí oheň Fifinka, Bobík oheň rozfoukává, fučí ale tak silně, že oheň sfoukne. Myšpulín nezálesácky rozdělá oheň za pomoci papíru, Čtyřlístek se k ohýnku posadí a Pinďa si začne dělat buřtíka. Teplo z ohně ale uvolní menší lavinu ze skály, pod kterou Čtyřlístek táboří. Čtyřlístek se z laviny vyhrabe, sebere věci ze sněhu a vrací se do hájovny, kde je přivítají a nabídnou jim k večeři buchty.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024