Obsah: Festival senzací

64. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek pročítá dopisy od dětí, spousta z nich jen po Čtyřlístku chce, aby jim Myšpulín něco sestrojil. Fifinka ale objeví (pravopisně špatně napsaný) dopis, v němž je děti zvou na Festival senzací - výstavu vynálezů. Čtyřlístek se rozjede do Ptakopysk na festival. Od hluché babky se místo konání nedozví, naštěstí jsou poblíž chlapci, kteří jim ukážou cestu. Festival děti uspořádaly na dvorku v garáži. Bobík si vyzkouší Telesam - televizi, ve které může hrát kdo chce, je to ale jen televize se zrcadlem místo obrazovky. Chlapci pak předvedou Ementalex, stroj který do eidamu vyvrtává díry, stroj však proděraví i talíř, na kterém je sýr položen. Pinďa se zajímá, na co je Duo baby. Jsou to dvě lahvičky s mlékem přidělané k sobě, který umožňuje krmit mimina dvojčata současně. Myšpulín si ještě prohlédne Muchoblud, bludiště pro mouchy a sám si sebe představuje jak by tam jako moucha bloudil. Čtyřlístek odjíždí, dá dětem na památku dárek - pravidla českého pravopisu a základy matematiky, fyziky a chemie. Děti zase darují Fifince krabici s vlastním vynálezem - sluneční sušič prádla. Fifinka najde v krabici jen šňůrku s kolíčky.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024