Obsah: Mořský koník

52. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek přijel autem k moři a děti na pláži zvědavě koukají, co je v bedně, kterou má Čtyřlístek za autem ve vozíku. Bobík bednu nešikovně otevírá. V bedně je nový Myšpulínův vynález, podmořské kolo, nemá ale jméno. Děti vymýšlejí, jak by se kolo mohlo jmenovat, malá Lucka přijde na název Mořský koník. Fifinka se ptá dětí, co by si přály, aby jim Čtyřlístek z moře přivezl. Na seznamu je hvězdice, mušle, mořský ježek, houba, Zuzčina ztracená náušnice a Lucka navrhne rybu na večeři. Čtyřlístek se na kole vypraví na moře, vypustí se plováky, kolo se ponoří na dno a Čtyřlístek začne prozkoumávat. Pinďa hned najde houbu, Fifi krmí rybičky, připlave ale celé hejno. Pinďa nalezne mušli, kousne ho ale rak poustevník, co v ní bydlí. Bobík si chce odpočinout a sedne si na mořského ježka, Myšpulín musí Bobíkovi zalepit skafandr náplastí. Fifinka ukazuje Bobíkovi zrcátkem, jak vyspravený skafandr vypadá, chobotnice ale zrcátko ukradne. V jeskyni chobotnice najde Fifinka ztracenou Zuzčinu náušnici, chobotnicím se líbí lesklé věci. Ještě chybí ryba. Bobík loví harpunou velerybu, ta ale harpunu spolkne. Bobík ale chytí rybu lasem. Ryba pak táhne Mořského koníka zpět na břeh. Děti jsou rády, že Čtyřlístek přivezl vše podle plánu, Lucka ale nechce rybu sníst, ale ochočit si ji. K večeři budou makaróny.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024