Obsah: Dáma s krokodýlem

13. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek slaví druhé výročí začátku dobrodružství. Na návštěvu přijde Sherryk Holmepes a požádá o pomoc při hlídání obrazu Dáma s krokodýlem, který chtějí ukrást lupiči během maškarního plesu na hradě Krutiburku. Čtyřlístek jede v přestrojení za tři mušketýry, lupiči ale také (ti jsou ale opravdu tři). Holmepes se domlouvá s policií, aby auto s lupiči sledovala, policajti ale omylem sledují auto s Čtyřlístkem. Na hradě se lupič omylem domlouvá s Fifinkou v knihovně, kde je schovaný obraz. Lupiči už už obraz odnášeli, když se v knihovně ometá Fifinka a lupiče vyplaší. Později to lupič zkouší znova, tentokrát chce obraz jen vyříznout. Lupiče ale vyplaší Holmepes, tak se schová do rytířského brnění. Čtyřlístek si padoucha v brnění odnáší, rytíř ale uteče a jeho kumpáni se převlečou také do rytířského. Lupiči prchají z hradu, Myšpulín si je ale přitáhne magnetem. Holmepes děkuje Čtyřlístku za pomoc, náhle ho však lidé odnesou na jeviště a vyhlásí ho za nejlepší masku - Sherryka Holmepsa. Nevědí, že je pravý.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024