Obsah: Signály z neznáma

50. kniha v sérii Čtyřlístek.
Myšpulín chytá na rádiu záhadné pípání. Fifinka si čte knihu o létajícím talíři a mimozemšťanech, usne a začne se jí zdát sen. Fifi volá kluky na svačinu. Oknem přiletí na stůl čajová konvice, stejná jakou Čtyřlístek má. Bobík je rád, že bude více čaje, Fifi je ale zmatená, ví, že takovou konvici mají jenom jednu. Z druhé konvice vylézají mimozemšťani ve skafandrch, vypadají přesně jako Čtyřlístek, jsou ale malincí. Myšpulín odhadne, že to podivné pípání vysílali tito mimozemšťané. Čtyřlístek chce mimozemšťany z plamety Špunt pohostit, na to ale má moc velké nádobí. Pinďa vyhrabe Fifinčin pokojíček pro panenky a mimozemský Čtyřlístek si může pochutnat u ministolečku na svačině. Mimozemského Myšpulína pak vezme to tlamy koucour Macek, Myšpulín ale naštěstí vyvázne živý. Mimozemšťani pozvou Čtyřlístek na projížďku vesmírem a aby se pozemšťani do konvice vešli, dostanou od mimozemšťanů zmenšovací tablety. Čtyřlístek pak prolétá vesmírem plným létajících talířů, hrnečků a vůbec různého nádobí. Objeví se i létající barely - piráti vesmíru, zneškodní je ale létající vidličky. Fifince se udělá špatně a omdlí a probere ze sna. U svačiny pak vypráví svůj sen kamarádům.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024