Obsah: Honba za Orlíkem

32. kniha v sérii Čtyřlístek.
Pinďa s Bobíkem sestavují na dvorku ze stavebnice helikoptérku, Myšpulín zase vynalézá a děsně se při tom kouří z laboratoře. Myšpulín vyjde ušpiněný na dvůr a chlubí se novým vynálezem - chechtavým práškem. Helikoptérka Orlík je nevyvážená, Myšpulín klukům radí, že by to chtělo zatížit. Bobík najde v laboratoři solničku a připevní ji na Orlíka. Orlík už letí vyváženě, odlétává ale pryč. Myšpulín se dozví, čím kluci Orlíka zatížili, nebyla to solnička se solí, byla naplněna chcechtacím práškem. Orlík míří do města a Čtyřlístek za ním. Podle chechtajících se lidí odhadují směr letu. Orlík vletí do hudební školy, než ho ale stačí Čtyřlístek chytit, vyletí Orlík zase ven. Orlík vletí do divadla, kde právě hrají tragédii, herci a obecenstvo se ale smějí. Fifince se podaří konečně Orlíka chytit, nadýchla se ale prášku a už se taky chechtá. Myšpulín uzná, že smát se musí být čemu a odhodí solničku, ta dopadne na mraveniště a začnou se smát mravenci.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024