Obsah: O zlatého kanára

33. kniha v sérii Čtyřlístek.
Bobík si v kuchyni nesnesitelně zpívá, chce se zúčastnit soutěže o zlatého kanára. Fifinka navrhne, že budou soutěžit jako hudební skupina. Myšpulín chce spravit rádio, ale ostatní se vydávají hledat na půdu hudební nástroje. Pinďa najde harmoniku, ta ale nejde roztáhnout, tak se do toho vloží Bobík a celou ji přetrhne. Fifinka najde housle a falešně na ně skřípe, naštěstí prasknou všechny struny. Bobík si najde buben, při cestě ze schodů spadne a buben prorazí hlavou. Myšpulín zkouší, jestli je už rádio spravené, vydává ale jen různé skřeky, tak ho Myšpulín zase rozebere. Nakonec zjistí, že ty zvuky vydávali kamarádi, kteří na zahradě zkoušejí své hudební číslo. Myšpulín nešťastné Fifince slíbí, že něco vymyslí. Smontuje různé hudební nástroje do jednoho hudebního automatu, se kterým rytmická skupina Čtyřlístek soutěž vyhrává.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024