Obsah: Ve stínu pralesa

36. kniha v sérii Čtyřlístek.
Čtyřlístek je na chatě, Fifinka zase zalévá na zahrádce své růže. Myšpulín připravil speciální postřik, po němž za pár hodin vyroste obrovský květák. Fifince ale kluci nakukají, že květák koupili. Květáku jsou všichni přejedení, tak Pinďa s Bobíkem odnesou kamarádce Věrce od Bukanýrů zbylé porce. Bobík pak za tmy ještě postříká Myšpulínovým přípravkem celou zahrádku, kromě Fifinčiných růží, protože se prve smála tomu, jací jsou kluci zahradníci a starala se jen o své růže. Další den ráno je ze zahrádky prales, veškeré kytky a tráva neuvěřitelně vyrostly. Myšpulín prozradí Fifince, že to všechno má na svědomí jeho přípravek. Zelení se nedá projít, ani ji protrhat. Za týden už Čtyřlístek v chatě dojídá poslední zásoby, náhle se však v chatě objeví více světla. Všechny rostliny uschly, kromě Fifinčiných růží, ty byly poctivě zalévány. Péče o zahrádku je totiž nejlepší vynález.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024