Obsah: Skromný návrh

Jak předejít tomu, aby se děti chudých stávaly břemeny svých rodičů či své země, a jak je učinit společensky přínosnými
I přes dlouhý název je Swiftův pamflet satirické dílo tak úsečné a kritické, jak si jen dokážete představit. Autor je sepsal po svém návratu do Dublinu
Irské děti budou menším břemenem pro své rodiče a stát, pokud se stanou potravou bohatých. Pro chudé rolníky se tak děti mohou stát kvalitní komoditou. Malé děti, uvažuje Swift, jsou \"výživné a zdraví prospěšné\", ať jsou, \"dušené, pečené, smažené či rožněné\", zatímco ty starší, pochopitelně méně chutné, lze ušetřit za účelem dalšího chovu. Mezi výhody Swiftova návrhu patří snížení počtu \"papeženců\", získání tolik potřebných prostředků pro rolníky, zvýšení národních příjmů či posílení obchodu s potravinami. Swift rovněž ironizuje bezcitnost anglických protestantských absentistů, již si obchod cení mnohem víc než lidskou práci.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024