Obsah: Dům jisté smrti

"Cosseryho kniha vede nás přímo doprostřed nejhlubší, nevyslovitelné bídy, jíž nejnižší vrstvy egyptského lidu platí blahobyt domácích vykořisťovatelů a přepych jejich evropských pánů". (J. Pospíšil)
V barabizně na spadnutí žijí vykořisťovaní ubožáci, trpící hladem a zimou. A domácí páni se ještě domnívají, že jim prokazují milost, neuvědomují si, že by bez vykořisťovaných byl jejich dům pouhou hromadou hlíny a kamení. Ale právě zde, pod největším tlakem ponížení, pozvedá se z bláta nezadržitelně nesmírná a výbušná síla, kterou už nic nezastaví. Masy lidu, jednou uvedeny v pohyb, čekají již jen na okamžik, kdy k nim přeskočí plodná jiskra světového učení o organisované vzpouře mas proti jejich třídnímu nepříteli.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.