Obsah: Ostrovy, majáky a mosty aneb Podivuhodná dobrodružství suchozemce v Baltském moři

Tato kniha zpěváka a fejetonisty Jana Buriana má základ v komplexu suchozemce. "Stopy v písku u nás přetrvávají příliš dlouho, takže nedostáváme dostatečně často zprávy o pomíjivosti věcí", píše v úvodu knihy Ostrovy, majáky a mosty, v níž objevuje podivuhodně blízký svět sedmi ostrovů ležících v Baltském moři. Není to kniha o dobrodružství skutečném, tedy o zápase člověka s přírodou, živly a svými vlastními schopnostmi, ale o dobrodružství poznání, o dobrodružství prostého kontaktu s neznámými lidmi. Burianův cestopis plní onu nejklasičtější úlohu žánru: přispět - řečeno s Karlem Čapkem - k vyčíslení nesčíslné krásy světa.
Kniha přináší u každého ostrova kulturně historické údaje, popřípadě citace z dřívějších cestopisů jiných cestovatelů. Popisuje autorovy zážitky z cesty z roku 1999. Publikace je provázena mapkami a černobílými fotografiemi v textu a doplněna třemi rejstříky - ostrovů, majáků a mostů.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024