Obsah: Usagi Yojimbo 08: Stíny smrti

8. kniha v sérii Usagi Yojimbo.
Osmý díl série Usagi Yojimbo.

Na konci 16. století zuřila v Japonsku občanská válka. Vládcové jednotlivých provincií mezi sebou bojovali o území a moc. Miyamoto Usagi, který prokázal svou odvahu v mnoha bitvách a vyvázl z nespočtu krvavých potyček, přišel v jednom z bojů o svého pána a po vyhlášení nového šoguna si zvolil cestu toulavého samuraje. Zatímco se z jeho druhů stali bandité a žoldáci, Usagi se vydal na pouť válečníka. Putuje zemí, bojuje proti nespravedlnosti a tříbí si své duchovní a bojové schopnosti.
V tomto díle Usagi, spolu se svým přítelem nosorožcem Genem a čtveřicí želvích bojovníků, brání stárnoucího mistra před útokem klanu ninjů. Cesta ho také zavede do vesnice, na kterou z neznámých důvodů útočí nebezpeční zabijáci. Usagi Yojimbo se bude muset bránit před mečem, magií... i ještěrkami.

Příběhy:
- Zelené stíny (Shades of Green)
- Jizo (Jizo)
- Shi (Shi)
- Ještěrčí příběh (The Lizard's Tale)
- Usagiho zahrada (Usagi's Garden)
- Podzim (Autumn)
- Bojiště (Battlefield)