Obsah: Stromy

Kapesní atlas - praktická příručka k určování evropských jehličnatých a listnatých stromů sestavená Gregorem Aasem, fotografie Andreas Riedmiller, z němčiny přeložila Věra Strádalová.

Atlas uvádí v popisech a na barevných fotografiích téměř všechny původní druhy stromů ve střední Evropě, známější druhy mimoevropských a některé druhy původem z jižní Evropy a z okolí Středozemního moře. Přes 800 barevných fotografií zobrazuje celkový vzhled stromu a kůry (s listy i bez nich) a detaily - jehlice, listy, květy, šištice a plody. Popis u fotografií uvádí důležité určovací znaky, stanoviště a rozšíření stromů a další zajímavosti. Orientaci v textu usnadňuje barevný kód. Na závěr je připojen stručný dendrologický přehled, fotografie kůry jednotlivých druhů, rejstřík českých jmen stromů a vyobrazení siluety korun listnatých stromů.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024