Obsah: Tulácké dny

Novela Jana Dvořáka Tulácké dny je jeho druhou knížkou. Jde o hluboký ponor do duše dospívající dívky, která přijede na prázdniny ke své matce na venkov. Dvořák klade důraz na tajemství, zvláštní napětí, nejednoznačnost lidského konání, zkrátka že není nic tak, jak se nám na první nebo na druhý pohled jeví. Autor znamenitě využívá jednotlivé složky jazyka a dokáže jednoduchými slovy vypovědět o komplikovaných duševních procesech a popsat složité situace lidského konání. Styl Tuláckých dnů, stejně jako dalších Dvořákových literárních děl je čistý. V Dvořákovi má česká literatura druhé poloviny dvacátého století významného autora psychologické prózy, jež klade důraz na vnitřní pochody a vidění hrdinů.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024