Obsah: Příběhy Artura Gordona Pyma

Dobrodružné příběhy Arthura Gordona Pyma z Nantucketu jsou jedinečným důkazem literárního mistrovství slávného amerického básnika a prozaika. Svůj jediný román publikoval v roce 1837 v měsíčníku "Southern Literary Messenger" v Richmondu a už za rok vyšel knižně v New Yorku a Londýně. Neobyčejně důmyslný námořnický román, prošpikovaný prvky exotiky, hororu a tajemna se okamžitě střetl s obrovským čtenářským zájmem na obou stranách Atlantiku, protože v ničem nezaostává za autorovými famózními povídkami. Edgar Allan Poe svým dílem inspiroval Fjodora M. Dostojevského, Howarda Phillipse Lovecrafta i Arthura Conana Doyla a jeho velký obdivovatel Jules Verne vydal roku 1897 román Ledová sfinga, který je přímým pokračováním Pymových příhod.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024