Obsah: Cestička k domovu: výbor povídek a básní

Cestička k domovu by neměla zarůst trávou nikdy nikomu. Ať je člověku osm nebo osmdesát let. A ať je to cestička skutečná, která nás bezpečně dovede do teplé náruče domova, nebo utkaná už jen ze vzpomínek na dávné blaho.
Spisovatel K. V. Rais, který velice miloval rodiče, domov, rodný kraj i vlast a nikdy mu nebyl lhostejný osud lidí, mezi nimiž žil, se z těchto pěkných vztahů vyznává právě v této knížce.

A tak se spolu s ním podíváte do doby, ve které žil, zúčastníte se s ním veselých a smutných klukovských dobrodružství a podivíte se, jak jsou podobná dobrodružstvím vašim. Proběhnete se jeho rodištěm pod Zvičinoun, dozvíte se, jak se tenkrát žilo, a nakonec se s ním potouláte českou krajinou v Podkrkonoší, která byla K. V. Raisovi, velkému spisovateli naší národní literatury, zdrojem pro tvůrčí práci a posilou v celém životě.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024