Obsah: Tajnosti Londýna I

Dílo je součástí cyklu Černé hábity. Čtyřdílný kriminální román se odehrává v Londýně třicátých let 19. století. Setkáváme se v něm s tajemným portugalským šlechticem Markýzem de Rio Santo, který je hlavou organizace Gentlemani noci. Dozvídáme se, že jde o Ira Ferguse O'Breaneho, jehož rodinu před dvaceti lety zničili Britové a který přísahal pomstu. Po souboji byl zatčen a deportován do Austrálie, odkud utekl, stal se pirátem, zbohatl a dostal se do čela zločinecké organizace v Anglii.
Milostná dobrodružství, souboje, zákeřné vraždy, podloudný obchod, hýřivý život v šlechtických palácích a v domech bohatých měšťanů, frivolní život v předměstských krčmách, to je kulisa široce rozvětveného děje s řadou postav ze všech vrstev londýnské společnosti.
Tajnosti Londýna I obsahují část Džentlemeni noci a Zuzana.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024