Obsah: Stromy rostou do nebe

Vyprávění o Standovi Justovi, který prožije několik prázdninových týdnů na táboře vesnických chlapců, není jen poutavým deníkovým záznamem všedních i svátečnějších událostí, kterých pobyt ve volné přírodě i v nezvyklém a novém prostředí na každý den přináší vskutku bohatě. Sympatickým pokusem nenásilně a dětskému čtenáři přístupnou formou ukázat spravedlivý zápas vedoucího tábora s předsudky zkostnatělých funkcionářů, programujících výchovu mládeže od zeleného stolu, překračuje rámec dobrodružného prázdninového čtení a stává se literaturou v pravém slova smyslu angažovanou. Solidarita všech dětí připravených hájit svého oblíbeného vedoucího pomáhá nakonec i Standovi k poznání, že ti vesničtí kluci mohou být vlastně velice dobří kamarádi, dokonce stejně dobří jako jeho pražská parta. A že kromě hry na kytaru nemá v zásobě téměř žádné trumfy, kterými by mohl přebíjet jejich přirozené přednosti, jež jsou nakonec i hlavním přínosem jeho cenné a pro čtenáře poutavé prázdninové zkušenosti: znalost přírody, obratnost, pracovitost, tělesnou zdatnost, statečnost.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024