Obsah: Velké premiéry malých věcí

Taháky pro dospělé. Všechno má svůj začátek, všechno se jednou stalo poprvé a stejně tak všechny věci, které nás obklopovaly, obklopují a budou obklopovat, musel někdo vymyslet, zkonstruovat a zhotovit. U některých už navždy zůstanou jejich "otec" nebo také "matka" neznámými stejně jako ona chvíle, kdy měly svou "premiéru", u jiných víme alespoň rámcově kdo a kdy, u dalších to známe zcela přesně včetně větších nebo menších podrobností. I když i v těchto případech více než často uvádějí různé encyklopedie a především internetové stránky údaje, které se od sebe odlišují, někdy i dost podstatně. S vědomím této ošidnosti vám nabízíme "Velké premiéry malých věcí" neboli abecedně seřazený přehled o tom, kdy se poprvé objevily věci, s nimiž se mnohdy setkáváme každý den.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024