Obsah: Hellboy: Pražský upír a další povídky

7. kniha v sérii Hellboy.
Sedmá kniha z cyklu Hellboy.

Kniha "Hellboy: Pražský upír a další povídky", obsahuje sedm fantaskních příběhů. Poprvé všechny nekreslil sám Mike Mignola, ale ke všem napsal scenáře. Titulní povídku Pražský upír (inspirovanou jeho pobytem v Praze během natáčení filmů Blade II a Hellboy) nakreslil P. Craig Russell, známý českým čtenářům z comicsového zpracování knihy Neila Gaimana Koralína. Znalci našeho hlavního města ocení velkou snahu o autentičnost, kdy Russell použil Mignolovy fotografie pro nakreslení různých pražských zákoutí a památek. Nejdelší povídkou v knize je povídka Makoma, kterou spolu s Mignolou nakreslil slavný Richard Corben. Poutavé zpracování africké legendy, vyprávěné starodávnou mumií jakoby předznamenávalo další Hellboyovy osudy a jak je u celé série Hellboy typické, zasazuje další dílek do velkolepé skládačky, kterou Hellboy je. * Přestože Hellboy nepatří mezi díla řešící važné problémy a stále se tváří jako neškodná zábava, často se závažných témat dotýká. Trollí čarodějka, která k nám promlouvá v úvodu, poradí Hellboyovi jak na trolly, ghůl na hřbitově recituje anglickou poezii 18. století, Héraklés nám poodhalí svou duši a dozvíte se o podivném démonovi z malajských pověstí - Penanggalan.

Kniha obsahuje příběhy:
Penanggalan