Obsah: Orgie obraznosti : sborník ke třetímu výročí smrti Odilla Stradického ze Strdic

Stradický ze Strdic podle Petra Stančíka po sobě zanechal nejen velkou literární pozůstalost, ale i výraznou stopu v nejrůznějších řemeslech. "Například vyráběl zpětná zrcátka, loužil kůže, obracel slad v pivovaru a podobně, " především pak objevil speciální dechové cvičení, podle něhož poznal, že je Bůh. Zemřel nešťastnou náhodou, když mu ulomená součástka mixéru probodla srdce a "stalo se tak v místě a času, jež si sám předpověděl. " Proto i vznikl tento sborník, který se k této nešťastné události vrací: přináší Stančíkův nekrolog, několik smutečních básní Stradického přátel k uctění jeho památky a v neposlední řadě i výběr z díla zesnulého.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024