Obsah: Nanynka a Málinka

Nanynka a Málinka jsou dvě sestřičky, kterým zahynuli rodiče při vlakové nehodě. Děti byly svěřeny svému jedinému příbuznému - strýci Johnovi. Ten však trávil čas v klubu, byl starým mládencem, děti mu byly protivné, nic o nich nevěděl. Proto dal děvčata  do penzionu k  paní Pondělníčkové. A vůbec si neověřil, jak to tam opravdu chodí. JEn psal dívkám dopisy a dával paní Pondělníčkové peníze na jejich ošacení i výchovu. Nanynka s Málinkou tam však měly těžký život, strádaly nejen láskou, ale i hladem, jejich střevíčky měly děravou podrážku... ... až to jednou vyvrcholilo tak, že utekly... ... Na svém útěku potkaly pana Zvoníčka a ten je vzal domů... . . Se svou ženou Marii toužili po dětech, vlastní však neměli, tak se děvčat ujali... . . Paní Pondělníčková je samozřejmě hledala, nalhala i něco strýci Johnovi, velmi je před ním očernila. Když je objevili, tak musely zpět. Ale jako v každém pohádkovém příběhu, i zde vše dobře dopadne a pravda vyjde najevo. Děvčata se dostala do dobrých rukou manželů Zvoníčkových a konečně našla lásku a porozumění.
Představovat tuto americkou autorku českému čtenáři je zhola zbytečné, ovšem její druhá kniha pro děti (první byla Paní Láryfáry) přichází na pulty poprvé. Hrůzostrašné, legrační i mravoličné vyprávění bylo kdysi určeno jejím kamarádům. Trocha té nostalgie ulpěla na jinak žertovném pojednání o dvou malých holčičkách, které se ocitnou v nevlídném dětském domově, ovšem na- konec díky vlastní odvaze a daru v každé situaci vidět ty lepší stránky naleznou radost a štěstí. Žertovné ilustrace stejně jako v případě Paní Láryfáry potěší nejen děti, ale všechny čtenáře, kteří si zachovali dětskou duši.
 ilustrovala Lucie Štamfestová
Vytvořil: Zdenka