Obsah: Vlčí úžina

Volné pokračování POSLEDNÍHO LAPONCE, francouzského románu oceněného více než 20 žánrovými cenami.
Jaro na dálném severu. Čas neúprosného světla. Stín, který vás nepustí. V Hammerfestu – městečku v nejsevernějším cípu Laponska na břehu Barentsova moře, budoucí Dubaji Arktidy s obrovskými nalezišti ropy – by vše bylo ideální, kdyby… tu nežili laponští pastevci a jejich migrující stáda sobů.
Když se stáda plaví přes Vlčí úžinu na své letní pastviny, při nehodě zemře mladý laponský chovatel. Brzy poté je nalezen mrtvý starosta pod posvátnou skalou. A další podivná úmrtí následují…
Ve městě jsou hrdiny potápěči v ropném průmyslu, nezmaři a hazardéři, hlavně mladý Laponec Nils Sormi.
Klemet a Nina jsou vyšetřovateli u sobí policie. Ale Nina má i jinou roli, intimnější, dramatičtější: hledání otce, který se ztratil na moři, když byla ještě dítě. Postupně odkrývá temný příběh, příběh msty ve jménu nesmiřitelného kodexu cti.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 08.09.2024