Obsah: Island

ISLAND osídlili lidé jako jednu z posledních evropských zemí v době velkých námořních průzkumných a výbojných cest Vikingů. Do poloviny 20. století byl Island obestřen tajemstvím a jeho minulost zůstává v mnoha směrech dosud neznámá.
Ostrov v severním Atlantiku působí nepopsatelným dojmem. Jeho zasněžené horské oblasti, rozsáhlá lávová pole, černé pouště, ledovce neustále hrozící skrytým nebezpečím, hučící vodopády, horké prameny, gejzíry či zrádné sopky vytvářejí ono drsné kouzlo islandské krajiny, které zanechává v srdcích návštěvníků věčnou touhu po návratu do říše ledových a ohňových bohů.
Tato publikace o Islandu je protkána řadou zajímavých osobních prožitků a příběhů autora, které dokreslují život na tomto zvláštním a tajuplném ostrově. Zasvěcuje čtenáře do historie ostrova i do jeho dnešní problematiky, a umožňuje tak pochopit staletý boj malého národa o zachování svobody a národní svébytnosti v nehostinném prostředí a v extrémních životních podmínkách.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.10.2024