Obsah: Ženy na pranýři

Vztah manželů Ferreových má k harmonickému soužití daleko. Bohatý měšťan Jiří Ferreus si z domluv manželčiných rodičů ani z napomínání mětské rady nic nedělá a trýzní svou mnohem mladší manželku dál. Brněnské patricijky však vymyslí plán, jak ztrápenou Kateřinu před Ferreovým bitím  zachránit a jeho společensky znemožnit.
      Mezitím brněnský kat Hajo ilegálně dopomůže uvězněnému zloději k pokojné smrti a dozví se od něj o velkém bohatství, jež však nelze snadno získat. Kromě toho, že mu zemře žena, ale on si za dramatických okolností brzy zvolí novou, musí kat Hajo věnovat úsilí soupeření se silným protivníkem. Dominikánský mnich Amatus, sekretář nejvyššího inkvizitora, pátrá v Brně po ztraceném klenotu a kvůli jeho získání se neštítí ničeho...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize