Obsah: Nahoře je ticho

Poté co jeho bratr-dvojče Henk zahyne při autonehodě, na níž nese spoluvinu jeho snoubenka Riet, osmnáctiletý Helmer je nucen zanechat studií filologie, zastoupit bratra na rodném statku a smířit se s koloběhem jednotvárného vesnického života. Po mnoha letech se s výhledem na blížící se šedesátku rozhodne vzít zbytek života do vlastních  rukou, nemohoucího starého otce, někdejšího vládce rodiny, izoluje v prvním patře statku a dům zařídí podle vlastních představ.
      Když se však znenadání objeví Riet a posléze i její syn z pozdějšího manželství, jehož chce matka načas na statku zaměstnat, Helmer je nucen vyrovnat se nejen s dávnými vzpomínkami a lítostí nad vlastním nenaplněným životem...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize