Obsah: Slepá mapa

Alena, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství.
      Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady mohou spolu začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co je nám dáno jako rodinné dědictví, které si přese všechno odhodlání ke změně neseme vždy s sebou. Anebo také osud, na jehož zkoušky máme jen pramalý vliv.
      Nový začátek se záhy proměňuje v boj o přežití, když je Antonín na frontě raněn a u Anny propuká tuberkulóza. O čtvrt století později pak čeká jiný nový začáteki na jejich dceru Alžbětu, která musí prchat před německou armádou zabírající pohraničí, a po dalším půlstoletí změní dramatický zásah osudu - tentokráte v podobě důstojníka StB - i život vypravěčky příběhu, Anežky...
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu