Obsah: Popík

"Popík" je "Spolčení hlupců" po česku. Společný pro obě knihy je typ humoru, satira, sarkasmus, ironie, nadsázka, absurdita. Oba texty napsali autoři, často podléhající depresi. Stejná je zhruba i doba, která uplynula od napsání obou knih po jejich vydání. Na rozdíl od J. K. Toola se autor "Popíku" ještě nezabil.
      Na rozdíl od Ignácia Reillyho, hlavní postava Popíku, Normal Majer, zkrachovalý spisovatel, pracovat chce.  Bral by cokoliv, ale všude chtějí jen obchodníky s cennými papíry a tesaře. Náhodou a možná omylem se stane manažerem a "osobním bohem" vycházející popové hvězdy Maxima Flexy, známého z vystupování v televizní reality show. Norman Majer se ocitá ve světě, kde i sebevětší, náhodou řečený nesmysl, může měnit životy a osudy lidí. Ve světě, kde je normalita nenormální.
      Kniha "Popík" je tichý škleb nad popovou kulturou nekulturní společnosti...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize