Obsah: Srdce Edinburku

Historický román z Anglie o dvou sestrách a jejich rozdílných milostných údělech a životních osudech, z nichž u starší, vážné, rozumné a praktické Jenky přísná výchova otce, který v mládí mnoho vytrpěl pro své náboženské zásady, vypěstovala hluboký smysl pro pravdu, čestnost a obětavost, kdežto mladší, lehkomyslnější Efka se vzbouří proti otcově výchově a zatouží si užívat mládí a života, což ji také přivede do edinburského vězení lidově zvaném "Srdce Edinburku".
Podle krutého zákona platného pouze ve Skotsku, může být odsouzena k smrti i bez přímých důkazů. Křivá výpověd její sestry Jenky by jí mohla zachránit a osvobodit. Jenka však odmítá křivě vypovídat. Porušila by svou pevnou zásadu, jež je hluboko zakořeněnou vlastností její osobnosti. Domnívá se, že by poskvrnila nejen své svědomí, ale i rodovou čest a zničila tak i svůj život. Řídí se podle daných pravidel, které nechce porušovat. Je však připravena čelit nebezpečím života. Pro záchranu své sestry je odhodlaná udělat cokoli, třeba i předstoupit před vévodu a královnu. Vydává se proto na cestu do Londýna, kde je přijata královnou. Jenka se ocitá v rozporu mezi city a tužbami a zákonem krve a víry. Osud ji staví na rozcestí, kde si vybírá z několika různých cest. Vybere si tu nejtěžší z nich, avšak pro ni jedinou správnou.
Vytvořil: ota61
Zdroj: kniha