Obsah: Milenci z Benátek

Vášnivá, ale zakázaná láska mladého benátského aristokrata a dcery benátské matky a anglického otce. Jiskřivý příběh dvou lidí, kteří nesměli být spolu - skutečného Romea a Julie své doby vystavěný z jejich korespondence, nalezené po více než dvou stech letech.
      Andrea Memmo byl benátský aristokrat, který se ve svých 24 letech zamiloval do šestnáctileté Giustiniany Wynneové, krásné dcery benátské matky a anglického otce, která však nepatřila mezi příslušníky vládnoucí vrstvy. Sňatek byl vyloučen, a tak Andrea a Giustiniana navázali tajný milostný  vztah plný překážek a úkladů. Proti milencům stála nejen zkostnatělá společnost benátské republiky, ale i Giustinianina matka, která se obávala, že nepřijatelné styky s Andreou zničí dceřiny naděje na manželství...
Vytvořil: Felix
Upravil: Felix