Obsah: Pohádka

"Je mi šest let. A zrovna zastřelili Olofa Palmeho. "
      Takovou lapidární větou začíná příběh otce a syna. Žijí bez identity, v atmosféře neustálého napětí, v realitě nuzného bydlení a průměrného jídla. Základním pravidlem je být ostražitý. Dalším pravidlem je s nikým se moc nebavit, rozhodně ne o rodině, škole, o jménech. Neustále putují, stěhují se z místa na místo, mění města jako kulisy. Otec střídá zaměstnání, chlapec střídá pokoje. Otec ho rituálně zasvěcuje - předávané životní zkušenosti nahrazují oficiální školní docházku. Porušování desatera je na denním pořádku. Proč ho však dodržovat, když s ním ostatní zacházejí jak s hadrem na nádobí?
     Postupně, společně s chlapcem, "který by se klidně mohl jmenovat Petr", projdeme vrstvy paměti: kým doopravdy byl jeho otec, co udělal tak strašného a proč se musí skrývat...
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu