Obsah: Senilita

Román "Senilita" je v pořadí druhým Svevovým dílem. Jeho hlavním tématem je analýza lidských vztahů, ze které mu vychází obraz neschopnosti lidí pochopit se navzájem. Emilio Brentani žije jako vážený člověk pokojným životem se svou sestrou  Amálií. Jednoho dne se seznámí s dívčinou lehkých mravů, inteligentní, ale koketní Angiolinou, a toto setkání rozvrátí celý jeho život. Zanedbává svou práci a přemýšlí pouze o ní. Angiolina se stane modelkou v ateliéru jeho nejlepšího přítele, sochaře Balliho.  Emilio se chytá do vlastní pasti, klame a týrá sám sebe. O tom, že je zamilovaný, ví i jeho sestra Amália. Avšak nesvěří se mu o svých citech k Ballimu. Emilio se o tom dozví,  když Amálie začne o tom hovořit ze sna . Stane se z ní narkomanka, na následky čehož umírá. Po její smrti si Emilio uvědomí, že jeho nedostatek energie, jeho skleslost dělá z něho strůjce vlastního neštěstí i neštěstí jiných...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.