Obsah: Star Wars: Ruka odplaty

Osud povstání závisí na dalším kroku Luka Skywalkera.   Ale našli povstalci bezpečné přístaviště, nebo smrtonosnou past? Osm měsíců po bitvě u Yavin povstalci zoufale potřebují novou základnu. Když je osloví guvernér Ferrouz ze sektoru Candoras s nabídkou útočiště výměnou za ochranu proti cizímu diktátorovi Nusovi Esvovi , vyšle povstalecké velení Luka, Leiu, Hana a Chewieho, aby zhodnotili situaci.
    Ke Candorasu míří také Mara Jade, Císařova ruka, spolu s pěti samozvanými strážci pořádku, kteří si říkají Ruka odplaty. A jejich úkol? Potrestat Ferrouzovu velezradu a nadobro rozdrtit rebely. V této ošidné hře, v níž se v každé zradě skrývají ještě další, však stále zbývá zahrát jednu divokou kartu...

Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize