Obsah: Mondschein

Román je znepokojivou vizí světa po blíže neurčené katastrofě.   Sledujeme komunitu přeživších, soustředěnou v  severo či východoevropských kulisách, jejichž neurčitá pochmurnost odráží neradostnou situaci hrdinů. Ti prošli dokonalým vymytím mozků a nyní žijí v totalitním státě, jenž odměnou za naprosté podrobení nabízí "oddych" ve virtuálním světě zvaném "Dorma" (původně šlo o vojenský simulátor, nyní však Dorma nabízí lidem paralelní existenci, iluzi plnohodnotného života a iluzi svobodné vůle).
     Eriku Vilksovi, hlavnímu hrdinovi knihy, se to však začíná zajídat. Jeho nespokojenost přiživují matné záblesky vzpomínek na "svět předtím", na realitu vně Města i Dormy. Rozhodne se přijít na to, kdo vlastně je a zda je daný stav  skutečně tak nevyhnutelný, jak tvrdí establishment Města...

Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize