Obsah: Rubáš pro arcibiskupa

Druhá kniha série Případy sestry Fidelmy.

Historický detektivní příběh Rubáš pro arcibiskupa je v pořadí druhým případem sestry Fidelmy. Vracíme se v čase zpátky do doby, kdy je Fidelma vyslankyní své země v Římě a čeká na přijetí u Svatého otce. Náhodou se potká s Eadulfem, který patří k doprovodu budoucího arcibiskupa v Cantergury, Wigharda. Nezůstane ovšem pouze u tohoto setkání, protože když je Wighard nalezen zavražděn, povolají Fidelmu, jako zástupkyni Irů, a Eadulfa, jako zástupce Sasů, aby případ vyřešili a zabránili tak případné válce. Zpočátku se zdá, že rozlousknout zločin bude snadné, ale postupně se předivo událostí, jež vedly k vraždě, zamotává a je zapotřebí nahlédnout daleko do minulosti a do osudů mnoha lidí, aby byl nalezen skutečný viník. Eadulf s Fidelmou rozkrývají strhující příběh vášně a pomsty, jehož konečné dějství se odehrálo v ruchem kypícím, barvitém Římě 7. století.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize