Obsah: Kalich krve

Dvacátá první kniha série Případy sestry Fidelmy.

Když je v opatství Lios Mór nalezen ve své cele mrtvý významný učenec Donnchad, je jeho vražda o to záhadnější, že klíč od místnosti měl u sebe a dveře byly zamčené. Kudy vrah unikl? Může to být dílo nadpřirozených sil? Fidelma s Eadulfem se na žádost opata Iarnly vydávají do Liso Mór, aby se ujali vyšetřování, přestože právě sami procházejí obtížným životním obdobím a hrozí, že se jejich manželství rozpadne. Klíčem k vyřešení záhadné vraždy se stávají rukopisy, jež Donnchad studoval a jež zmizely.
Román Kalich krve sleduje několik dějových linií, které překvapují svojí nápaditostí a svědčí o tom, jak autor dovede využít svých hlubokých znalostí a zachovat přitom romantické kouzlo středověkého Irska.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize