Obsah: Kus dřeva ze stromu (poznání)

Kousek za Prahou žije muž, který tvrdí, že doba kamenná či bronzová byla a minula – ale doba dřevěná stále trvá. Mohli jste ho vidět na některé z vernisáží jeho výstav, navštívit některý z jeho Dřevěných večerů, se kterými objíždí republiku, nebo ho potkat v okolí Kralup na procházce se psy. Ale nejčastěji je ve svém ateliéru. Tady ze všemožných dřev skládá své obrazy a objekty. Dělá to už spoustu let a vydal o tom několik knih. Ve svých „dřevěných obrazech“, které dělá víc než dvacet let, využívá nejen své kompoziční fantazie, ale také všech možných druhů dřeva. Dovede ve své práci použít jak snadno dostupné až triviální dřevo, tak vzácné dřeviny, ale i škůdcem napadený a skrz na skrz provrtaný kus dřeva.
Dnes je 08.09.2024
Před 99 lety se narodil(a) Sirovátka Oldřich